İşletmeler müşterilerine ve potansiyel müşterilerine ulaşmak için tüm pazarlama tekniklerini kullanırlar; ancak bazı pazarlama yöntemleri vardır ki bunlar herkesin kullanmadığı, ama bazılarının vazgeçmediği, satış olasılığı daha yüksek olan pazarlama yöntemleridir. Bu yazımızda İnternet Faks Servisinin bu ender ve etkili pazarlama yöntemlerinden birisi olup olmadığını konu aldık. Son zamanlarda gelişen teknolojiler ile birlikte faks gönderimi bilgisayardan tek bir tuşla yapılabilir hale geldi. İnternetten Faks Gönderme Programı sayesinde tek tuşla toplu gönderimler yapılabiliyor. Tüm bu özelliklerlle B2C çalışan şirketler son tüketiciye faks ile satış yapamasa da, B2B çalışan şirketler için toplu faks, ender bulunan bir pazarlama şeklidir.

Yazının Devamını Okumak İçin Tıklayınız

Bildiğiniz gibi artık cihazınız olmasa bile İnternet faks ile şirketinizin reklamını yapmanız mümkün. Günümüz teknolojileri ile internet üzerinden faks gönderip almak oldukça kolay. Faksın kurumlar arası pazarlamada mükemmel etkisinde faks içeriğinin etkisi oldukça fazla. Bu yazımızda faks içeriklerinin nasıl olması gerektiğini yazdık. Öncelikle hedefinizdeki şirketlere faks ile nasıl içerikler gönderebileceğiniz konusuna değindik;
  • Özel fiyat teklifleri ve fiyat güncellemeleri
  • Ürün ya da hizmetlerinizin bir listesi
  • İşletmenizin tanıtım reklamları
  • Bilgilendirme ve duyuru yapılması gerektiğinde
  • Kampanya duyuruları
  • Şirket etkinliklerine davetiyeler
  • Katalog, broşür vb. Şirket/ürün tanıtım materyalleri
Yazının devamını okumak için tıklayın.  

2017 yılında faks gönderen kaldı mı?

Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin, faks hala birçok şirketin önemli bir iletişim aracı. Azınlıkta da olsa, bazı şirketler hala geleneksel faks makinelerini kullanmaya devam ederken, birçok şirket faks makinelerinden kurtulup bulut tabanlı internet faks servislerini kullanıyor. Her şeyin dijitale taşındığı çağımızda, internet faks servisi, kurumların faks gönderme süreçlerini her zamankinden daha hızlı ve zahmetsiz hale getirdi. Her şey dijitale geçti ve faks göndermek ve almak her zamankinden daha kolay; ama email gibi daha basit bir iletişim aracının olduğu dünyada hala neden faks gönderiliyor merak ediyorsanız sizi yazının devamına alalım.

Faks göndermek artık çok kolay

Teknoloji, faks göndermeyi email göndermek kadar kolay hale getirdi. İnternet faks servisleri, faks sistemlerini tamamen internet ortamına taşıyor. Bu sayede bir donanıma ihtiyaç olmadan, kolay ve hızlı bir şekilde dosya transferi yapılabiliyor.

Ulaşabilirlik

İnternet faks, kolay olmasının yanında, her yerden erişilebilir oluşuyla da bir tercih sebebi. Sistemin bağlı olduğu tüm bilgisayarlar üzerinden döküman paylaşımı yapılabilmesi nedeniyle, özellikle birden fazla ofisi olan kurumlara büyük kolaylık sağlıyor.

Güvenilirdir

Kolaylık ve ulaşılabilirlik maddelerini okuyan kişi şu soruyu sorabilir: “Bunun email’den ne farkı var?” Ama güvenlik ve gizliliği önemseyen bir kurum, önemli doküman paylaşımlarını email aracılığıyla yapmayı pek tercih etmiyor. Sağlık, hukuk ve finans sektörü, dokümanlarını email ile paylaşmayı tercih etmez. Paylaşılan dokümanlar kişisel bilgiler içerdiği için, belgeleri olabilecek en güvenilir yolla paylaşmayı tercih ederler. Bu da fakstır.

Tüm dünyaya gönderilebilir

Uluslararası belge paylaşımı yapılırken, faks, güvenilirliği nedeniyle en çok kullanılan araç. İnternet faks sistemleri sayesinde, yurt dışına faks gönderim ücreti de büyük oranda düştü. Artık uluslararası çalışan tüm şirketler belge paylaşımında bu servisi kullanıyor.

Faks her zaman doğru kişiye ulaşır

İnternet faks, gönderilen kurumun yöneticisinin mail kutusuna dolaylı olarak düşer. Email’de olduğu gibi spam’e düşme ihtimali olmadığı için; faks, pazarlama alanında da oldukça etkili bir iletişim aracıdır.   Kaynak: İletişim Makinesi
Her şeyin giderek otomatize edildiği günümüz dünyasında, şirketinizin ihtiyaç duyabileceği tüm iletişim kanallarının geliştirilerek  otomasyona bağlanması, daha hızlı iş akışları ile zamanınızı daha etkin kullanmanızı sağlar. Küçük, orta ve büyük ölçekli şirketlerin neredeyse tamamı hali hazırda bir faks makinesine sahip ve etkin kullanmakta. Yaygın kullanım alanı olan faks servisi neden e-posta göndermek kadar kolay olmasın? İnternet Faks Servisi ile bu mümkün. Faks Makinesi, program, donanım, kurulum gerektirmeyen İletişim Makinesi  üzerinden ya da e-posta adresiniz üzerinden hızlı ve güvenli faks alım ve gönderimlerini gerçekleştirmenizi sağlar. İletişim Makinesi’nin kullanımı basit web arayüzü aracılığıyla işlemlerinizi internet bağlantısı olan her yerden kolayca yapabilirsiniz. İsterseniz internet faks servisini e-posta hesabınıza entegre ederek de gönderi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz, sizin yapmanız gereken tek şey e-posta hesabınızda alıcı kısmına faks numarasını yazıp gönder butonunu tuşlamak. Faks göndermek işte bu kadar basit. Faks alırken de yine istediğiniz e-posta adreslerine yönlendirme yapabilir ve gelen faks takibini e-posta hesabınız üzerinden kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, elektronik ticaret kanunu gereğince kurumlar e-posta, sms ile gelen iletileri istedikleri zaman reddetme hakkına sahiptir, ancak faks için önceden izin alınması gerekmediği için haberleşmede hala etkin rol oynamakta ve ulaşılabilirliği arttırmaktadır. Peki internet faks hizmetini hangi alanlarda kullanabiliriz? Her işletmenin ihtiyacını karşılayan rutin kullanım alanları dışında, toplu faks gönderimi yapılabildiği için pazarlama, iletişim, bildirim ihtiyaçlarınızda kitlenize çok ekonomik erişim sağlayabilirsiniz. Kullanım alanlarını örnekleyecek olursak; Pazarlama amaçlı şirketler, ulusal yada uluslararası müşterilerine reklam, tanıtım, indirim ve  özel promosyonlarını faks ile gönderebilirler ve hedef kitleye yönelik kişiselleştirilmiş hızlı pazarlama kampanyaları düzenleyebilirler. Talimat, poliçe, resmi daire yazışmaları, ürün listeleri, mütabakatlar, rezervasyonlar, konfirmasyonlar, onay ve uyarı yazıları gibi pek çok alanda internet faks servisinden faydalanabilirsiniz. Kampanya ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Birçok kurum etkin bir şekilde faks kullanıyor. Ancak, ofiste değilseniz faks cihazını kullanamıyor dolayısıyla servisten de yararlanamıyorsunuz. Eğer sık sık ofis dışına çıkıyorsanız ve faks gönderimine ihtiyaç duyuyorsanız, İnternet Faks servisi sizin için biçilmiş kaftan! Akıllı telefonlar son yıllarda büyük bir ivme kazandı ve her profesyonel artık bir akıllı telefon sahibi. Eğer şirketinizde İnternet Faks’tan yararlanmazsanız teknolojinin gerisinde kalır ve önemli fırsatları kaçırabilirsiniz.Bilinmeyen Nesne

İnternet Faks Sizi Ofis Dışına Çıkarır

Bir insanın faks gönderebilmek amacıyla beklemesi gayet rastlanan bir durumdur. Hatta bazı durumlarda tek yapılan iş bu olur. Bu olumsuz durum çok zaman alır ve üretkenliği baltalar. Artık herkes ofis dışında, nerede olurlarsa olsunlar faks gönderebilir. İşte bu yüzden İnternet Faks sizi ofis dışına çıkarır ve sadece telefonunuzdan bile faks gönderebilmenizi sağlar. Bu tip bir servis sizin çok daha verimli çalışmanızı sağlar. Örneğin; sürekli olarak bayilerle iletişim kuran bir perakendecisiniz. Ancak, ofis dışına da çok sık çıkmanız gerekiyor çünkü satın alacağınız malları denetlemeniz gerekiyor. Bayilerle olan satın alım sürecinde, faks gönderimi çok sıklıkla başvurulan bir yöntem. Sürekli olarak kullandığınız faksı, İnternet Faks servisiyle ofis dışına da taşıyarak bayilerle olan iletişiminizi kesmek zorunda kalmazsınız.

Evde veya Tatildeyken Ofisle İletişim Sağlayın

İnternet Faks’ın bir diğer avantajı da her yerde, her zaman faks gönderebiliyor olmanızdır. Diyelim ki, hastalandınız ve bir süre evde çalışmanız gerekiyor. Ama faks ile sonuçlandırmanız gereken bir sürü iş var. Korkmanıza gerek yok. İletişim Makinesi hesabınız varsa, evinizin konforunda faks gönderimi yapabilir ve iş akışınızı devam ettirebilirsiniz.

İnternet Faks İle Eskimiş Faks Cihazlarıyla Uğraşmaktan Kurtulun!

Faks, yeni bir teknoloji değil. Dolayısıyla faks cihazları da artık iyice eskimiş durumda. Faks cihazlarının yavaş çalışıp, bir faks gönderimi için 3-5 dakika beklettiğini çok iyi biliyoruz. Ayrıca faks cihazlarında çıkan baskı kalitesi de daima iyi olmayabiliyor. İnternet Faks’ta yapılan gönderimler daima en iyi kalite ile alıcılara ulaşıyor. Kısacası, eskiyen donanımın dezavantajları, İnternet Faks’ta avantaja dönüşüyor. Yeni teknolojiye siz de ayak uydurun ve halen binlerce kurum tarafından kullanılan faks servisinize çağ atlatın. İletişim Makinesi, sürekli gelişen İnternet Faks servisiyle günümüzün bütün faks ihtiyaçlarını karşılıyor. Kaynak: Freedom800

İnternet Faks servisinin özellikleri saymakla bitmez. İnternet Faks servisi, kurumların hedef kitlelerine ulaşmaları konusunda birçok avantaj sağlıyor. Gelin, bu avantajları tek tek inceleyelim.Bilinmeyen Nesne

Kurulum yok: Anında kullanım demektir. İnternet Faks servisinde, faks cihazına bağımlılık ortadan kalkar; servisi kullanımı için yalnızca hesap açılması yeterlidir.

Her cihazdan kullanılır: Bulut bilişimin ayrıcalığı demektir. Cepten, tabletten, akıllı telefondan, Mac’ten PC’den her yerden faks gönderilebilir.

Ne ödediğini bilirsin: Her bir faksın ücretini bilmek demektir. Çoğu kurum, faks giderlerinin farkında bile değil. Ancak İnternet Faks servisinde her bir gönderim detaylı olarak raporlanır ve ücretlendirilir.

Entegrasyon: Kurum için yazılımlara entegre edilmesi demektir. İletişim Makinesi yetenekleri, kurum için otomasyonlarına (CRM, ERP vb.) sorunsuzca gömülebilir. Böylece faks gönderilecek kişiler direkt olarak mevcut kişi listesinden seçilir, ek olarak yeni bir yazılım kurulumuna gerek kalmaz.

Gelişmiş arayüz: Kullanıcı dostu menülerde, kafa karışıklığı olmadan işlem yapabilmek demektir. Dijital ortamda hazırlanan ya da tarayıcıdan geçirilen belgeler, yalnızca 2 tıklamayla faks gönderimine hazır hale gelirler.

Dünya genelinde İnternet Faks servisini sunan bütün servis sağlayıcılar, yukarıda geçen özellikleri müşterilerine sunuyor. İletişim Makinesi de, bütün özellikleri sürekli geliştirerek, maksimum fayda vermelerini sağlıyor.

Kaynak: Wsm4b.com