Dünya Neden İnternet Faks’ı Tercih Ediyor?

Dünya üzerinde irili ufaklı firmalar artık donanıma bağlı servislerden uzaklaşıyor ve bulut bilişim teknolojisini nimetlerinden faydalanıyor. Hatta bu durum, donanımın yarattığı atıllık farkedildiği için iyice normal olarak karşılanmaya başladı. İnternet Faks servisi de dünya genelinde birçok kurumun tercih ettiği bir iletişim kanalı haline geldi.Bilinmeyen Nesne

İnternet Faks servisi, faks çözümlerinde hız, etkinlik ve düşük maliyet arayan kurumların imdadına yetişiyor. Bulut bilişim sayesinde cihazdan bağımsız olarak faks gönderebilen firmalar, faks gibi halen yoğun olarak tercih edilen bir iletişim kanalından çok daha efektif bir şekilde yararlanıyor. Geleneksel faks cihazlarından sonra İnternet Faks kullanmaya başlayan firmalar, farkı anında hissettiklerini söylüyor. Öyle ki, müşterileriyle olan iletişimin çok hızlandığını vurguluyor. Nasıl hızlanmasın ki? Düşünsenize, bir faks gönderimi için dakikalar harcıyorsunuz ve faks sizin için vazgeçilmez bir iletişim kanalı. Örneğin; sipariş detaylarını iletmeniz gereken onlarca müşteriniz var. Ve tüm müşterileriniz bu bilgileri faks yoluyla almak istiyor. Geleneksel bir cihaz kullandığınız takdirde müşterilerinize ulaşmak saatler alabilir hatta işiniz ertesi güne de sarkabilir. Bununla uğraşmaya ne gerek var? Tek yapmanız gereken, sipariş bilgilerini bilgisayara aktarmak veya zaten bilgisayar üzerindeyse direkt olarak İnternet Faks ile göndermek olmalıdır. Fakslar, aynı anda binlerce müşteriye ulaşır, iş akışınız hızlanır.

İnternet Faks’ı 3 adımda inceleyecek olursak:

  • Geleneksel faks cihazlarında telefon hattı kullanılır ve bakım zorunluluğu vardır. İnternet Faks’taysa bakım diye bir konuyu gündeminize almazsınız, güncellemeler tamamen servis sağlayıcı tarafından yapılır. Bulut tabanlı bir sistem olduğu için sisteme her giriş yaptığınızda daima en güncel halini kullanırsınız.
  • Çalışanlarınızın bilgisayar üzerinden faks gönderebilmelerini sağlar. Yani masalarından kalkıp, 3-4 dakika tek bir faks göndermek için değerli zamanlarını harcamazlar. Bunun yerine belgeyi bilgisayar üzerinden alıcılara gönderirler ve geri kalan işlerine devam ederler.
  • Toner atıkları ve harcanan kağıtlar doğaya zarar verir. İnternet Faks’taysa doğayı korursunuz.
  • Tüm faks gönderimleriniz bulut üzerinde arşivlenir. Yani binlerce belgeyi nereye sığdıracağım diye ofisinizde yer açmanıza gerek yok.
İnternet Faks kullanımı gittikçe yaygınlaşıyor ve yaygınlaşmaya da devam edecek. Çünkü faks, vazgeçilmez bir iletişim kanalıdır. Faks, hem güvenli hem de kurumsal olarak kullanım alanı çok fazla olan bir servistir. Siz de tüm faks gönderimleriniz İletişim Makinesi İnternet Faks üzerinden yapın,  zamanın gerisinde kalmayın.

Eski faks makinelerinin devri artık kapandı. Yeni dönemde faks ihtiyacını İnternet Faks karşılayacak. İnternet Faks’ın sağladığı en büyük fayda, hem bütçeden hem de zamandan tasarruf edilmesi. Yani İnternet Faks’ta “gizli” maliyetler yok.Bilinmeyen Nesne

Faks makineleri, eski bir teknoloji olmasından dolayı birçok sorun çıkarıyor. Bunların başında da eskiyen cihazların bakım zorunluluğu geliyor. Hatta bazı faks makineleri var ki yedek parçalarını bile bulmak mümkün olmuyor. Haliyle bu cihazlar için teknik servis ve müşteri hizmeti gibi konularda da destek alınamıyor. Bir faks cihazının sorunsuz çalıştığını varsaydığımızda da dertlerin bitmediğini görüyoruz. Bu sefer ortaya “maliyet” kavramı çıkıyor. Standart faks cihazıyla başarılı bir gönderim yapabilmek dakikalar alıyor. Eğer meşgul tonuyla karşılaşırsak bu süre daha da uzuyor. Maliyet konusunda bir de işin bütçe ayağı var ki birçok firma aslında faks için ne kadar para ödediğinin farkında değil. Evet bir bedel ödüyorlar ama altında nelerin yattığını bilmiyorlar. Şimdi buzdağının altıda yatan bu gizli maliyetleri rakamlarla inceleyelim.  

  Standart Faks Cihazlarında Maliyet                                           İnternet Faks Servisinde Maliyet

%9 Donanım                                                                               %10 Başlangıç Kurulumu

%16 Yazılım Lisansı                                                                   %65 Veri Trafiği Bedeli

%25 Özelleştirme

———————————————————————————————————————————

%20 Yazılım Bakımı

%25 Uygulama ve Özelleştirme

%11 Donanım Bakımı

%19 Güncelleme Maliyetleri

Yukarıda da görebileceğiniz gibi kırmızı çizginin, yani buzdağının altında kalan masraflar, standart faks cihazlarında çok fazladır. Peki İnternet Faks’ta neden hiç yok? Nedeni basit. İnternet Faks, tamamen bulut bilişim teknolojisi üzerinde kurulduğu için donanıma bağlı değildir. Dolayısıyla bu tarz masraflardan muaftır. Yazılım bakımı ise tamamen servis sağlayıcı tarafından gerçekleştirildiği için İnternet Faks kullanıcıları bu işe kafa yormazlar. Güncelleme maliyeti de buna bağlı olarak yine yoktur; kullanıcı, servisin daima en güncel haliyle karşılaşır. Peki İnternet Faks ile neler yapılabilir? Standart faks cihazıyla yaptığınız her tür gönderimi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Faturalar, kayıt bilgileri, sipariş dökümü, onay belgeleri gibi içeriklerin tümünü, İnternet Faks ile hızlı ve düşük maliyetli olarak gönderebilirsiniz. Bulut bilişimin gücünü arkasına alan İletişim Makinesi, faks çözümlerinizde Titanik gibi batmanızın önüne geçiyor. Siz de rotanızı İletişim Makinesi’ne kırın, limana güvenle varın. Kaynak: Slideshare