Bildiğiniz gibi artık cihazınız olmasa bile İnternet faks ile şirketinizin reklamını yapmanız mümkün. Günümüz teknolojileri ile internet üzerinden faks gönderip almak oldukça kolay. Faksın kurumlar arası pazarlamada mükemmel etkisinde faks içeriğinin etkisi oldukça fazla. Bu yazımızda faks içeriklerinin nasıl olması gerektiğini yazdık. Öncelikle hedefinizdeki şirketlere faks ile nasıl içerikler gönderebileceğiniz konusuna değindik;
 • Özel fiyat teklifleri ve fiyat güncellemeleri
 • Ürün ya da hizmetlerinizin bir listesi
 • İşletmenizin tanıtım reklamları
 • Bilgilendirme ve duyuru yapılması gerektiğinde
 • Kampanya duyuruları
 • Şirket etkinliklerine davetiyeler
 • Katalog, broşür vb. Şirket/ürün tanıtım materyalleri
Yazının devamını okumak için tıklayın.  

Günümüzde artık faks cihazı kullanmak hem maliyet hem de kullanım açısından tercih edilmiyor. Ancak faks hala yoğun kullanımı olan ve iş hayatını bir çok konuda kolaylaştırıyor. Bu durumda yapılacak tek bir şey var: ‘‘Fakslardan kurtulamasanız bile faks makinesinden kurtulun’’ İnternet Faks ile faks göndermeyi külfetli bir işlem olmaktan çıkartıp mail gönderip almak kadar kolay bir işlem haline getirebilirsiniz. Yazının devamında İnternet Faks kullanmanın Faks Makinesine göre avantajlarından bahsedeceğiz.

Faks Makinesini Yanınızda Taşıyamazsınız

İnternet Fax sistemi, internet olan her yerden gelen ve giden fakslarınıza ulaşabileceğiniz, ofis dışında faks gönderebileceğiniz ve alabileceğiniz bir sisteme sahiptir.

Kağıt Kullanmak Zorunda Değilsiniz

Daha masrafsız ve daha çevreci bir şekilde kağıt kullanmadan faks gönderebilirsiniz. İnternetten fax’ta, fax PDF olarak gönderilir ve PDF olarak alınır. İster yazıcı ile çıkartın ister çıkartmayın.

Aynı Anda Yüzlerce Numaraya Yüzlerce Faks Gönderebilirsiniz

İnternet Faks toplu gönderimler için uygundur. İsterseniz duyurunuzu, isterseniz de reklamlarınızı tek bir tuşla yüzlerce numaraya gönderebilirsiniz.

Faksta Hiç Raporlama Olur mu? Olur.

Faks numarası, gönderim tarihi, kimden geldiği ve etiket kriterleriyle listeleme ve arama yapmak internetten faks ile mümkün.

Fakslarınız Maile, Mailler Fakslara

Gelen faksları mail adresinize yönlendirin ya da email’den fax gönderin.

Faks Siparişiniz Hazır

İnternet Faks ile fakslarınızı istediğiniz saate kurarak o saatte gönderilmesini ya da periyodik olarak gönderilmesini sağlayabilirsiniz.   Kaynak: İletişim Makinesi

2017 yılında faks gönderen kaldı mı?

Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin, faks hala birçok şirketin önemli bir iletişim aracı. Azınlıkta da olsa, bazı şirketler hala geleneksel faks makinelerini kullanmaya devam ederken, birçok şirket faks makinelerinden kurtulup bulut tabanlı internet faks servislerini kullanıyor. Her şeyin dijitale taşındığı çağımızda, internet faks servisi, kurumların faks gönderme süreçlerini her zamankinden daha hızlı ve zahmetsiz hale getirdi. Her şey dijitale geçti ve faks göndermek ve almak her zamankinden daha kolay; ama email gibi daha basit bir iletişim aracının olduğu dünyada hala neden faks gönderiliyor merak ediyorsanız sizi yazının devamına alalım.

Faks göndermek artık çok kolay

Teknoloji, faks göndermeyi email göndermek kadar kolay hale getirdi. İnternet faks servisleri, faks sistemlerini tamamen internet ortamına taşıyor. Bu sayede bir donanıma ihtiyaç olmadan, kolay ve hızlı bir şekilde dosya transferi yapılabiliyor.

Ulaşabilirlik

İnternet faks, kolay olmasının yanında, her yerden erişilebilir oluşuyla da bir tercih sebebi. Sistemin bağlı olduğu tüm bilgisayarlar üzerinden döküman paylaşımı yapılabilmesi nedeniyle, özellikle birden fazla ofisi olan kurumlara büyük kolaylık sağlıyor.

Güvenilirdir

Kolaylık ve ulaşılabilirlik maddelerini okuyan kişi şu soruyu sorabilir: “Bunun email’den ne farkı var?” Ama güvenlik ve gizliliği önemseyen bir kurum, önemli doküman paylaşımlarını email aracılığıyla yapmayı pek tercih etmiyor. Sağlık, hukuk ve finans sektörü, dokümanlarını email ile paylaşmayı tercih etmez. Paylaşılan dokümanlar kişisel bilgiler içerdiği için, belgeleri olabilecek en güvenilir yolla paylaşmayı tercih ederler. Bu da fakstır.

Tüm dünyaya gönderilebilir

Uluslararası belge paylaşımı yapılırken, faks, güvenilirliği nedeniyle en çok kullanılan araç. İnternet faks sistemleri sayesinde, yurt dışına faks gönderim ücreti de büyük oranda düştü. Artık uluslararası çalışan tüm şirketler belge paylaşımında bu servisi kullanıyor.

Faks her zaman doğru kişiye ulaşır

İnternet faks, gönderilen kurumun yöneticisinin mail kutusuna dolaylı olarak düşer. Email’de olduğu gibi spam’e düşme ihtimali olmadığı için; faks, pazarlama alanında da oldukça etkili bir iletişim aracıdır.   Kaynak: İletişim Makinesi

Faks, firmalar tarafından halen yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Ancak teknolojinin bize sunduğu sınırsız imkanlar sayesinde farklı iletişim teknolojileriyle tanışma fırsatı buluyoruz. Eskiyen teknolojiler ise kendilerini yenilemediği taktirde unutulmaya yüz tutuyor. Neyse ki faks için böyle bir şey söz konusu değil. Çünkü İnternet Faks var.Bilinmeyen Nesne

Bir kurum, İnternet Faks servisini kullanmayı tercih etmezse, günümüz koşullarında faks gönderimlerinden asla verim alamaz. Evet, geleneksel faks cihazlarıyla da gönderim yapabilir ama iş hayatının her gün hız kazandığını da unutmamak gerekir. Artık bulut bilişim teknolojisi var, internet var ve bu teknolojiler tarafından desteklenen birçok özellik var. Dolayısıyla faks servisi için de kurumların zamana ayak uydurmaları, İnternet Faks kullanmaları gerekiyor. Bu kadar hızlı hareket eden bir iş dünyasında, yalnızca tek bir faks gönderebilmek için 5 dakika beklemek çok büyük bir lüks. Gönderilecek kişi sayısı da önemli bir kriter olarak karşımıza çıkıyor. Artık kurumların hitap ettikleri müşteri sayısı çoğalmış durumda. Yani aynı anda faks göndermeleri gereken yüzlerce, belki de binlerce kişi olabiliyor. Geleneksel faks cihazlarının sunduğu imkanlarla, aynı anda binlerce kişiye faks gönderilemeyeceği aşikar. Tek tek faks göndermenin belki de günler alacağı çok açık. Bu yüzden, hem hızı hem de iş gücündeki verimliliği arttırmayı hedef alan kurumların, İnternet Faks’ı tercih etmemeleri büyük hatadır. Konu yalnızca başarılı faks gönderimiyle sınırlı kalmıyor. Bir şekilde, sorunsuz bir şekilde arka arkaya binlerce kişiye gönderim yapıldı diyelim (günler alsa bile). Bu kadar sorunsuz bir iletişim ancak hayallerde olur, yani kesinlikle arada birçok başarısız gönderim çıkacaktır. Meşgul tonu olsun, kağıt sıkışması olsun, teknik sorunlar olsun farklı farklı sebeplerden ötürü faks gönderimi başarısız olabilir. Hangi işletmenin bu kadar boş vakti var ki? İnternet Faks, yalnızca teknolojiye ayak uydurmakla kalmış bir servis değildir. Mevcut sistemin eksiklerini kapatarak, firmalara ve kurumlara faks gönderimlerinde en yüksek verimi almalarını sağlayan bir teknolojidir. Faksın iş hayatındaki önemini bilen ve faks gönderimine ihtiyaç duyan her firmanın, İletişim Makinesi İnternet Faks servisiyle tanışması gerekiyor.

Gerek yurt dışında gerekse de ülkemizde faks yoğun bir şekilde kullanılıyor. Hatta öyle ki, bazı firmalar, belirli tür belgeler için yalnızca faksı kabul ediyorlar. Eğer siz de çok sayıda faks gönderiyorsanız, İnternet Faks servisi tam size göre. Neden mi? Cevabı aşağıda.Bilinmeyen Nesne

Faks Cihazları Nasıl Çalışır? Kullanımı neden zahmetlidir?

Bir faksın gidiş öyküsü aslında sanıldığı kadar kolay değildir. Faks cihazları, bildiğimiz telefon hatlarına bağlıdır. Standart bir faks cihazı kullandığınızda cihaz, gönderilen numaraya bir arama başlatır. Alıcı konumundaki faks cihazı aramayı kabul eder ve dosya transferi telefon hattı üzerinden gerçekleşir. Yukarıda bahsettiğimiz süreç, internetten önce icat edilmiştir ve artık gülünç derecede eski kalmıştır. Bir faks gönderimi için önce belgenin hazırlanması gerekir, daha sonra bu belge basılır. Basılı haldeki belge, gönderen tarafın faks cihazında taranır. Daha sonra alıcı tarafın faks cihazında bu belge tekrar basılır. Eğer alıcı taraf, bu belgeyi dijital bir forma dönüştürmek isterse tekrar bir tarayıcıdan yararlanmak zorundadır. Sürekli taranan bir belgedeyse kalitenin düşmesi kaçınılmaz olur. İşin ideal olanı, faksı internet üzerinden gönderebilmektir. Birçok firma, standart faks cihazlarını güvenli bir gönderim yolu olarak kabul eder. Ancak, bu algı daima doğru değildir. Telefon hattına sızan biri kolaylıkla faks gönderimlerini ele geçirebilir

Dosyayı Tarayın Ve Direkt Olarak Faks Gönderin

Peki durum, İnternet Faks’ta nasıl işler? Süreç oldukça basittir. Önce dosyayı tararsınız veya direkt olarak bilgisayarınızda hazırlarsınız. Daha sonra sisteme aktararak (İletişim Makinesi’nde bu, tek bir tıklama ile yapılabiliyor) alıcınıza gönderirsiniz. İşte İnternet Faks servisi bu süreci kısa ve kullanıcı dostudur. Uzun süren belge hazırlama zahmetinden kurtulursunuz ve sürekli taranan belgelerdeki kalite kaybını kafanıza takmanıza gerek kalmaz. Ayrıca İnternet Faks, yapısı gereği “düşük maliyet, az zaman kaybı” prensibiyle çalışır. Bir faks gönderebilmek için bekleme süresi, kağıt masrafı, donanım ve yazılım gibi ekstra ücretlerden firmaları kurtarır. Eğer bir İnternet Faks servisi tavsiye etmemizi istiyorsanız, İnternet Faks’ın kullanışlılığının yanına kendi pratik arayüzünü de ekleyen İletişim Makinesi’ni sizlere gönül rahatlığıyla tavsiye ederiz. Kaynak: Howtogeek

Faks, vazgeçilmez bir iletişim kanalı. Hemen hemen her kurum faks gönderimine ihtiyaç duyuyor. Çünkü faks, güvenli ve pratik bir servistir. Faksın teknolojiye ayak uydurmuş hali olan İnternet Faks ise çok daha farklı çözümler sunar. Bununla beraber İnternet Faks’ın maliyeti de standart çözümlere göre oldukça düşüktür.

Bildiğiniz gibi bir faks cihazıyla faks gönderebilmek için belli maliyetlere katlanmak zorunda kalırsınız. Bunların başında elbette ki donanım yatırımı gelir. Bir faks cihazı alırsınız. Ofisinizde bir yer açar ve bu cihazın kurulumunu sağlarsınız. Daha sonrasında toner ve kağıt masrafınız gelir. Altyapı, bakım, telefon hattı gibi masrafları da eklersek yukarıda saydığımız avantajların bir anda dezavantaja döndüğünü görürüz. Eskiyen faks cihazları yüzünden birçok kişide “faks artık kullanılmıyor“ algısı oluşmuş durumda. Bu, son derece yanlış bir düşünce. Faks halen yoğun bir şekilde kullanılıyor ve İnternet Faks’ın maliyeti düşürmesi sayesinde, gelecekte de yoğun bir şekilde düşürecek.

İnternet Faks’ta, geleneksel faks yöntemlerindeki maliyetler yoktur. Yalnızca gönderilen faks başına ücret ödenir. Yani İnternet Faks kullanan bir kişi yalnızca gönderdiği kadar öder. Donanım satın almaz, altyapı için ödeme yapmaz, sarf malzemeleri ile uğraşmaz. Peki İnternet Faks’ın maliyeti neden yalnızca gönderim sayısı kadardır? Geleneksel faks cihazları, mevcut telefon hattını kullanır. Bu yüzden ekstra bir telefon hattına ihtiyacınız olur. Faks verisinin, telefon hatları üzerinden taşınması maliyetlidir. Ama İnternet Faks servisinde verinin önemli bir kısmı internet üzerinden taşınır, verinin ulaştırma maliyeti düşürülür.

İnternet Faks’ın avantajı yalnızca maddi olarak ölçümlenemez. Bir faks cihazında, tek bir faksın gönderim süresi 3-5 dakika kadardır. Dikkat edin, yalnızca tek bir faks için harcanan süre oldukça fazla. İnternet Faks’ta böyle bir süre söz konusu olmadığı gibi 3-5 dakika içerisinde binlerce faks, İletişim Makinesi’nden çıkar ve alıcılara ulaşmış olur. Hem kurumunuzun değerli vakti korunur hem de çalışanınızın verimi düşmez.

Faks kullanmaya devam edeceğiz. Bu çok açık. Çünkü faksın alternatifini henüz icat etmediler. İnternet Faks sayesinde de buna gerek yok. İnternet Faks’ın maliyeti ve sunduğu birçok avantaj ile başka bir çözüm aramayacaksınız.

Kaynak: Myfax

İnternet Faks servisinin özellikleri saymakla bitmez. İnternet Faks servisi, kurumların hedef kitlelerine ulaşmaları konusunda birçok avantaj sağlıyor. Gelin, bu avantajları tek tek inceleyelim.Bilinmeyen Nesne

Kurulum yok: Anında kullanım demektir. İnternet Faks servisinde, faks cihazına bağımlılık ortadan kalkar; servisi kullanımı için yalnızca hesap açılması yeterlidir.

Her cihazdan kullanılır: Bulut bilişimin ayrıcalığı demektir. Cepten, tabletten, akıllı telefondan, Mac’ten PC’den her yerden faks gönderilebilir.

Ne ödediğini bilirsin: Her bir faksın ücretini bilmek demektir. Çoğu kurum, faks giderlerinin farkında bile değil. Ancak İnternet Faks servisinde her bir gönderim detaylı olarak raporlanır ve ücretlendirilir.

Entegrasyon: Kurum için yazılımlara entegre edilmesi demektir. İletişim Makinesi yetenekleri, kurum için otomasyonlarına (CRM, ERP vb.) sorunsuzca gömülebilir. Böylece faks gönderilecek kişiler direkt olarak mevcut kişi listesinden seçilir, ek olarak yeni bir yazılım kurulumuna gerek kalmaz.

Gelişmiş arayüz: Kullanıcı dostu menülerde, kafa karışıklığı olmadan işlem yapabilmek demektir. Dijital ortamda hazırlanan ya da tarayıcıdan geçirilen belgeler, yalnızca 2 tıklamayla faks gönderimine hazır hale gelirler.

Dünya genelinde İnternet Faks servisini sunan bütün servis sağlayıcılar, yukarıda geçen özellikleri müşterilerine sunuyor. İletişim Makinesi de, bütün özellikleri sürekli geliştirerek, maksimum fayda vermelerini sağlıyor.

Kaynak: Wsm4b.com

İnternet Faks servisini kullanmanın anlamı, yalnızca aynı anda binlerce faks göndermek değil; aynı zamanda bütün şirketinizin de bu servisten yararlanmasıdır. Eğer büyük bir şirketseniz, ya her departmana ayrı faks cihazı almanız gereklidir (ki bu da yeterli bir çözüm olmaz), ya da bütün departmanların aynı faks cihazını kullanma zorunluluğu vardır.Bilinmeyen Nesne
 • Online fax ile bütün departmanlar, ortak bir hesap üzerinden faks gönderebilirler.
 • İnternet Faks, kurum içi otomasyonlarına (CRM, ERP gibi) entegre edilebilir.
 • Her bir departman, kendisine ait olan faks gönderimlerini ölçümleyebilir.
 • Aynı anda binlerce faks gönderilmesiyle, her bir departmanın iş yükü çok önemli ölçüde azalır.
 • Her bir departman, kendisine ait şablonlar hazırlayarak gönderimlerini kişiselleştirebilir.
İletişim Makinesi İnternet Faks servisi, bulut teknolojisinin gücüyle şirketinizdeki tüm departmanların ortak bir hesap üzerinden faks gönderebilmelerini sağlar. Konuyu elbette departman olarak kısıtlamamak gerekir. Bayiler, şubeler de bu konuya dahil edilebilir. Kısacası, büyük bir şirket de olsanız, küçük bir şirket de olsanız eğer faks göndermek istiyorsanız, bilgisayardan İnternet Faks gönderip almak çağımızın en pratik çözümüdür.

Kaynak: Bolddreams.com