“Faks artık öldü, faks kullanılmıyor” şeklinde düşünen kişilerle hiç karşılaştınız mı? Eminiz karşılaştınız. Peşinen söyleyelim, faks ölmedi ve yakın gelecekte de ölmeyecek. Faksın kullanım alanları halen çok fazla. İnternet Faks sayesinde de faks için parlak bir gelecek var.Bilinmeyen Nesne

1.Dünya genelinde kullanılır ve kabul görür

  Faks, uzun yıllardır kullanılan ve kullanım alanı geniş olan bir servis. Özellikle kurumsal yazışmalarda faksın önemi çok fazla. Kurumlar arası iletişimdeki bu etkin rol, faksın ömrünün uzun olacağını kanıtlar nitelikte. Faksın kullanım alanları da sektörel bazda düşünürsek çok fazla. Hemen hemen her sektör, faks gönderimine ihtiyaç duyuyor.

2. Basit kullanım

  Faks kullanmak, ister internet üzerinden olsun isterse de geleneksel bir faks cihazı üzerinden olsun son derece basittir. İnternet Faks ile kolay kullanım özelliği iyice pekişmiştir. Tek yapılması gereken, PC üzerinde hazırlanan belgenin tıpkı Email gibi karşı tarafa gönderilmesidir. Bu yüzden, hızlı akan iş hayatında faksa olan ihtiyaç fazladır.

3. Takip edilebilir

  Faksın alternatifi posta göndermektir. Gönderilen postanın ne kadar sürede alıcıya ulaşacağı problemini göz ardı edersek, bir de postanın ulaşıp ulaşmadığının kontrolünü yapmamız gerekir. Bunun yerine faks göndeririz, raporlardan ulaşıp ulaşmadığını gözlemleriz. Yani faksın kullanım alanları arasında posta gönderimlerinin yerine geçmeyi de rahatlıkla sayabiliriz.

4. Yasal kabul edilebilir

  Bazı faks gönderimleri, çeşitli işlemlerden geçtiği takdirde yasal kabul edilmektedir. Bu durum, faksın önemini bir kat daha arttırır. Eğer fakslar yasal kabul edilmeseydi, belgeleri alternatif olarak elden teslim edecektik ya da posta gönderecektik. Neyse ki faks var!!!!!!! Faksın kullanım alanları, yasal kabul edildiği için geniş sınırlara dayanıyor.

5. İletilme garantisi

  3. maddede bahsettiğimiz soruna geldik. Posta gönderimlerinin yerine faks kullandığınız takdirde, belgeyi eninde sonunda alıcıya ulaştırırsınız. Alıcının numarası meşgul çalıyor, faks gönderemiyor musunuz? O halde Email ya da telefon yoluyla iletişime geçip başka bir faks numarası talep edebilirsiniz. Posta gönderimlerinde ise böyle bir şansınız yok; o adres yanlışsa yanlıştır.

6. Kolay entegrasyon

  İletişim Makinesi, herhangi bir kurum içi yazılıma (CRM gibi) kolaylıkla entegre edilebilir. Yani kendi programınızın arayüzünden faks gönderebilirsiniz. Hatta İnternet Faks kullandığınız takdirde mevcut faks cihazınıza da ihtiyacınız kalmaz, donanımdan bağımsız olarak faks gönderebilirsiniz. Bu da tüm çalışanlarınızın masaları başından faks gönderebilmesine olanak sağlar.

7. Güvenlidir

  Faks gönderimleri, güvenli hatlar üzerinden gerçekleştirilir. Gönderimlerin ele geçirilmesi ya da kötü amaçlarla kullanılması mümkün değildir. İnternet Faks servisi de internet üzerinden çalışır ve 256-bit SSL şifreleme ile korunur.

8. FOIP ( Fax Over IP)

   FOIP, internet üzerinden faks gönderimi manasına gelir. İletişim Makinesi İnternet Faks servisi de aynı şekilde faks gönderimlerini internet üzerinden gerçekleştirir. Faks cihazlarının eskidiğini kabul ediyoruz, ancak İnternet Faks sayesinde bu alanda yepyeni bir dönem başladı. Standart bir faksın tüm özellikleri İnternet Faks’ta da mevcut. Yani kurumlar arası iletişim, bu servis sayesinde fakssız kalmayacak.    Halen yoğun bir şekilde faks gönderiyorsanız ya da faks gönderme ihtiyacınız varsa gelecekten korkmayın. İnternet Faks kullanmaya başlayın, iletişiminizi aksatmayın. Kaynak: Fenestrae

Faks kullanma ihtiyacı hissediyor ama mevcut sisteminizi geliştirmeyi mi hedefliyorsunuz? O halde İnternet Faks’tan haberiniz vardır. İnternet Faks’ın avantajları çok fazladır ve özellikle tasarruf anlamında kurumunuza önemli katkı sağlar. Şimdi İnternet Faks nedir, ne değildir detaylı bir şekilde inceleyelim.Bilinmeyen Nesne

İnternet Faks’ın avantajları arasında en öne çıkanı, faks işlemlerini en hızlı hale getirmesidir. Geleneksel bir faks cihazıyla, tek bir faksı göndermek ortalama 3-5 dakika sürmektedir. İnternet Faks ile bu süre saniyelere iner. Üstelik, tek bir adet değil, istediğiniz sayıda faksı istediğiniz kadar kişiye gönderebilirsiniz. Özellikle acil gönderimlerde İnternet Faks’ın bu özelliği hayatınızı kurtarır. İnternet Faks’ın avantajları arasında tasarruftan bahsetmiştik. Zaman tasarrufundan sonra sıradaki konu bütçeniz ile ilgilidir. İnternet Faks kullandığınızda pahalı toner ve kağıt masrafından kurtulursunuz. Ayrıca altyapı yatırımı ve donanıma olan ihtiyaç da ortadan kalkar. İnternet Faks kullanmak için tek ihtiyacınız olan şey, bir internet bağlantısıdır. Tamamen bulut teknolojisi ile çalışan İnternet Faks sayesinde evinizden, tatilden, yolculuktan yani ofis dışındaki yerlerden de faks gönderebilirsiniz. Bir cihaza olan bağımlılığınız ortadan kalkar, faks göndermek için özgürlüğünüzü ilan edersiniz. Ayrıca, faks cihazı için ofisiniz içerisinde bir yer ayırmanıza gerek kalmaz. Bulutun bir diğer güzelliği de bu olsa gerek. Bir de kullanım kolaylığından bahsedelim. Son zamanlarda birçok servis artık bilgisayar üzerinden kullanılabilir hale geldi. Faks da aynı şekilde bu gelişimden nasibini aldı. Tek bir faksı bile göndermenin 3-5 dakika alabileceğinden bahsetmiştik. Belgenin çıktısını almak, faks cihazına yerleştirmek, gitmesini beklemek, meşgul tonuyla uğraşmak… Kullanım kolaylığı gibi bir konudan bahsedemiyoruz bile. İnternet Faks’ta ise durum tam tersi. Bilgisayarınızdaki hazır belgeyi, yalnızca 3 tık ile hedef kitlenize gönderebiliyorsunuz. Hem de oturduğunuz yerden, faks cihazının başında beklemeden. Faks, halen çok yoğun bir şekilde tercih edilen iletişim kanallarından biri. Güvenli olması, kurumsal yazışmalardaki sağlam yeri ile daha uzun yıllar da kullanacağımız bir servis. İnternet Faks’ın avantajları, size bu önemli iletişim kanalında farklılık yaratmanızı sağlıyor. Siz de İletişim Makinesi İnternet Faks servisini kullanın, faks ihtiyaçlarınızı en verimli şekilde giderin. Kaynak: Zimbio
İnternet Faks servisini kullanmanın anlamı, yalnızca aynı anda binlerce faks göndermek değil; aynı zamanda bütün şirketinizin de bu servisten yararlanmasıdır. Eğer büyük bir şirketseniz, ya her departmana ayrı faks cihazı almanız gereklidir (ki bu da yeterli bir çözüm olmaz), ya da bütün departmanların aynı faks cihazını kullanma zorunluluğu vardır.Bilinmeyen Nesne
  • Online fax ile bütün departmanlar, ortak bir hesap üzerinden faks gönderebilirler.
  • İnternet Faks, kurum içi otomasyonlarına (CRM, ERP gibi) entegre edilebilir.
  • Her bir departman, kendisine ait olan faks gönderimlerini ölçümleyebilir.
  • Aynı anda binlerce faks gönderilmesiyle, her bir departmanın iş yükü çok önemli ölçüde azalır.
  • Her bir departman, kendisine ait şablonlar hazırlayarak gönderimlerini kişiselleştirebilir.
İletişim Makinesi İnternet Faks servisi, bulut teknolojisinin gücüyle şirketinizdeki tüm departmanların ortak bir hesap üzerinden faks gönderebilmelerini sağlar. Konuyu elbette departman olarak kısıtlamamak gerekir. Bayiler, şubeler de bu konuya dahil edilebilir. Kısacası, büyük bir şirket de olsanız, küçük bir şirket de olsanız eğer faks göndermek istiyorsanız, bilgisayardan İnternet Faks gönderip almak çağımızın en pratik çözümüdür.

Kaynak: Bolddreams.com