Her şeyin giderek otomatize edildiği günümüz dünyasında, şirketinizin ihtiyaç duyabileceği tüm iletişim kanallarının geliştirilerek  otomasyona bağlanması, daha hızlı iş akışları ile zamanınızı daha etkin kullanmanızı sağlar. Küçük, orta ve büyük ölçekli şirketlerin neredeyse tamamı hali hazırda bir faks makinesine sahip ve etkin kullanmakta. Yaygın kullanım alanı olan faks servisi neden e-posta göndermek kadar kolay olmasın? İnternet Faks Servisi ile bu mümkün. Faks Makinesi, program, donanım, kurulum gerektirmeyen İletişim Makinesi  üzerinden ya da e-posta adresiniz üzerinden hızlı ve güvenli faks alım ve gönderimlerini gerçekleştirmenizi sağlar. İletişim Makinesi’nin kullanımı basit web arayüzü aracılığıyla işlemlerinizi internet bağlantısı olan her yerden kolayca yapabilirsiniz. İsterseniz internet faks servisini e-posta hesabınıza entegre ederek de gönderi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz, sizin yapmanız gereken tek şey e-posta hesabınızda alıcı kısmına faks numarasını yazıp gönder butonunu tuşlamak. Faks göndermek işte bu kadar basit. Faks alırken de yine istediğiniz e-posta adreslerine yönlendirme yapabilir ve gelen faks takibini e-posta hesabınız üzerinden kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, elektronik ticaret kanunu gereğince kurumlar e-posta, sms ile gelen iletileri istedikleri zaman reddetme hakkına sahiptir, ancak faks için önceden izin alınması gerekmediği için haberleşmede hala etkin rol oynamakta ve ulaşılabilirliği arttırmaktadır. Peki internet faks hizmetini hangi alanlarda kullanabiliriz? Her işletmenin ihtiyacını karşılayan rutin kullanım alanları dışında, toplu faks gönderimi yapılabildiği için pazarlama, iletişim, bildirim ihtiyaçlarınızda kitlenize çok ekonomik erişim sağlayabilirsiniz. Kullanım alanlarını örnekleyecek olursak; Pazarlama amaçlı şirketler, ulusal yada uluslararası müşterilerine reklam, tanıtım, indirim ve  özel promosyonlarını faks ile gönderebilirler ve hedef kitleye yönelik kişiselleştirilmiş hızlı pazarlama kampanyaları düzenleyebilirler. Talimat, poliçe, resmi daire yazışmaları, ürün listeleri, mütabakatlar, rezervasyonlar, konfirmasyonlar, onay ve uyarı yazıları gibi pek çok alanda internet faks servisinden faydalanabilirsiniz. Kampanya ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Birçok kurum etkin bir şekilde faks kullanıyor. Ancak, ofiste değilseniz faks cihazını kullanamıyor dolayısıyla servisten de yararlanamıyorsunuz. Eğer sık sık ofis dışına çıkıyorsanız ve faks gönderimine ihtiyaç duyuyorsanız, İnternet Faks servisi sizin için biçilmiş kaftan! Akıllı telefonlar son yıllarda büyük bir ivme kazandı ve her profesyonel artık bir akıllı telefon sahibi. Eğer şirketinizde İnternet Faks’tan yararlanmazsanız teknolojinin gerisinde kalır ve önemli fırsatları kaçırabilirsiniz.Bilinmeyen Nesne

İnternet Faks Sizi Ofis Dışına Çıkarır

Bir insanın faks gönderebilmek amacıyla beklemesi gayet rastlanan bir durumdur. Hatta bazı durumlarda tek yapılan iş bu olur. Bu olumsuz durum çok zaman alır ve üretkenliği baltalar. Artık herkes ofis dışında, nerede olurlarsa olsunlar faks gönderebilir. İşte bu yüzden İnternet Faks sizi ofis dışına çıkarır ve sadece telefonunuzdan bile faks gönderebilmenizi sağlar. Bu tip bir servis sizin çok daha verimli çalışmanızı sağlar. Örneğin; sürekli olarak bayilerle iletişim kuran bir perakendecisiniz. Ancak, ofis dışına da çok sık çıkmanız gerekiyor çünkü satın alacağınız malları denetlemeniz gerekiyor. Bayilerle olan satın alım sürecinde, faks gönderimi çok sıklıkla başvurulan bir yöntem. Sürekli olarak kullandığınız faksı, İnternet Faks servisiyle ofis dışına da taşıyarak bayilerle olan iletişiminizi kesmek zorunda kalmazsınız.

Evde veya Tatildeyken Ofisle İletişim Sağlayın

İnternet Faks’ın bir diğer avantajı da her yerde, her zaman faks gönderebiliyor olmanızdır. Diyelim ki, hastalandınız ve bir süre evde çalışmanız gerekiyor. Ama faks ile sonuçlandırmanız gereken bir sürü iş var. Korkmanıza gerek yok. İletişim Makinesi hesabınız varsa, evinizin konforunda faks gönderimi yapabilir ve iş akışınızı devam ettirebilirsiniz.

İnternet Faks İle Eskimiş Faks Cihazlarıyla Uğraşmaktan Kurtulun!

Faks, yeni bir teknoloji değil. Dolayısıyla faks cihazları da artık iyice eskimiş durumda. Faks cihazlarının yavaş çalışıp, bir faks gönderimi için 3-5 dakika beklettiğini çok iyi biliyoruz. Ayrıca faks cihazlarında çıkan baskı kalitesi de daima iyi olmayabiliyor. İnternet Faks’ta yapılan gönderimler daima en iyi kalite ile alıcılara ulaşıyor. Kısacası, eskiyen donanımın dezavantajları, İnternet Faks’ta avantaja dönüşüyor. Yeni teknolojiye siz de ayak uydurun ve halen binlerce kurum tarafından kullanılan faks servisinize çağ atlatın. İletişim Makinesi, sürekli gelişen İnternet Faks servisiyle günümüzün bütün faks ihtiyaçlarını karşılıyor. Kaynak: Freedom800